Landsdækkende liste over supervisorer


Medlemmer af Selskab for Samtale og Supervision i Almen Praksis, der tilbyder supervision af praktiserende læger:

Region Nord

Speciallæge i Almen Medicin og Supervisor
Kristian Østergaard,
Reflekterende team, Balintmetode, bånd- og videosupervision a.m. Bendix,
vinduesmodellen a.m.Coles
tlf 40378949, mail : k.oestergaard@dadlnet.dk

Region Midt

Speciallæge i Almen medicin og supervisor, Balintgruppeleder
Benedicte Müller
benedicte.m@dadlnet.dk

Speciallæge i psykiatri, gruppeanalytiker, psykoanalytiker
Tove Mathiesen
[+45] 51 70 93 38
tove.mathiesen@dadlnet.dk

Speciallæge i Almen medicin og supervisor
Erik Paulli
Klinik for psykoterapi, Bangholm, erik@paulli.dk

Speciallæge i Almen medicin og supervisor
Tove Hansen
Lægehuset Ågade, Hadsten
Grundmodeller : a.m. Colin Coles, Bendix, Balint og Reflekterende team.
Der bruges således både video- og båndsupervision og supervisandens egen fortælling tilpasset emnet, gruppen og supervisanden
hansen@paulli.dk  tlf. [45]21222435 eller [45]86370787

Speciallæge i Almen medicin og supervisor
Annette Davidsen, a.davidsen@dadlnet.dk

Speciallæge i almen medicin og supervisor
Jette Sofie Schiødt
Supervisionserfaring i Balint metoden, Reflekterende team, Bendix metoden og Termmodellen
jette.sofie@gmail.com.

Speciallæge i almen medicin og supervisor
Gunnar Axelgaard
Søndergade 20, 7480 Vildbjerg  
[+45] 97 13 10 05, fax [+45] 97 13 13 78
axelgaard@vildbjerg.dk

Speciallæge i almen medicin og supervisor
Helle Bondesen
Østergade 10 – 14 1.th
7500 Holstebro
helle.bondesen@dadlnet.dk

Praktiserende læge & supervisor
Lene Skovmose
Haraldsgade 15, 8260 Viby J
Tlf.: 21 25 75 31
l.skovmose@gmail.com

Region Syddanmark


Praktiserende læge, speciallæge i almen medicin og supervisor
Bodil Bech
Kolding
bodil.bech@dadlnet.dk     
Mobil 40.54.15.30

Speciallæge i almen medicin og praktiserende læge.
Koordinator  praksisafdelingen, supervisionsgrupper region Syddanmark.
Martin Munk, Supervisor
Mobil: 2856 2140
martinmunk@dadlnet.dk

Praktiserende læge, speciallæge i almen medicin og supervisor
Astrid Vase
Mobil: 4019 3666
astridvase@dadlnet.dk

 

Region Hovedstaden

Speciallæge i almen medicin, supervisor og samtaleterapeut, Balintgruppeleder
Jørgen Strøbech
Reventlowsgade 22,2 tv
1651 København V
[+45] 21 27 17 57stroebech@dadlnet.dk | www.jssamtaler.dk

Speciallæge i almen medicin, supervisor, gestalt- og hypnoterapeut
Jan-Helge Larsen
mobil [+45] 20 30 02 84
jhl@dadlnet.dk | www.kalymnos-kurser.dk

Speciallæge i almen medicin, supervisor, Balintgruppeleder
Torben Mahneke
Smallegade 2, 6. sal, 2000 Frederiksberg
[+45] 38 10 43 82, fax [+45] 31 87 48 14
t98m@dadlnet.dk

Speciallæge i Almen medicin og supervisor, balintmetode og reflekterende team
Helena Galina Nielsen
Virum Stationsvej 206, 2830 Virum
[+45] 22 64 32 62
galina@dadlnet.dk

Speciallæge i almen medicin og supervisor
Trine Boiesen
Supervisionsmetoder Colin Coles vinduesmetode, Reflekterende team
Kongelundsvej 290, 2770 Kastrup
trineb@dadlnet.dk

Praktiserende læge, supervisor,
balintgruppeleder, videosupervision, reflekterende team.
Torsten Bjerre Fuglsang
Rude Vang 63, 2840 Holte
Tlf: 22 79 68 34
torstenfuglsang@gmail.com

Praktiserende læge, supervisor, balintgruppeleder
Peder Christian Reistad
Humlebæk
Tlf: 23 11 28 09
reistad@dadlnet.dk

Praktiserende læge, supervisor
Michael Perlt Hansen.
Balintgruppe; videosupervision
Tlf.: 2044 6961
michaelhansen@dadlnet.dk 

Praktiserende læge, Supervisor, Balintgruppeleder
Anne Wold
København/Frederiksberg
Tlf.: 61 66 70 19
soonjaw@yahoo.com

Region Sjælland

Speciallæge i almen medicin og gruppeanalytisk psykoterapeut
Marie-Louise-Chantal Teisen-Simony
Havnevej 15, 4720 Præstø
[+45] 55 99 10 99 eller [+45] 24 64 27 84
chantal@dadlnet.dk

Speciallæge i Almen medicin og supervisor, Balint metoden og reflekterende team
Jette Maria Elbrønd
Nymarksvej 17
4683 Rønnede
24453083
j.elbroend@dadlnet.dk

Samtale og Supervision logo

Følg os


© 2020 Selskab for Samtale og Supervision i Almen Praksis  |  Reventlowsgade 22, 1651 Kbh. V. |  lavet af: IT-Datateknik